Aktuální počasí
In-počasí

Odběr článků e-mailem

Náš člen se účastnil mezinárodní soutěže WASAR týmů

Náš člen Michal Kysa, profesionální hasič, byl v mezinárodní soutěži WASAR týmů (water search and rescue)  kam bylo nasazeno 12 kvalitních týmů (11 HZS MSK, 1 Velká Británie). Výsledky se v této disciplíně nakonec nevyhlašovaly, jejich činnost na vodě byla považována za mezinárodní výcvik.

Námětem soutěže se základním časovým limitem 50 minut byla záchrana osob z vodní hladiny, poskytnutí první pomoci a transport pomocí motorového člunu, včetně zvládnutí techniky jízdy s motorovým člunem. Přirozenou součástí bylo i letos předávání záchranářských zkušeností mezi jednotlivými týmy.

Takto načerpané zkušenosti z pořádání mezinárodních záchranářských soutěží aktivně předává našim členům při jejich celoročním výcviku.

Tato disciplína se uskutečnila v rámci konání 13. ročníku prestižní soutěže vodních záchranných služeb „Slezská Harta 2011“ na stejnojmenném vodním díle (okres Bruntál). Dvaačtyřicet týmů hasičů ze Slovenska, Česka, Anglie a Polska zde soutěžilo dne 14.6.2011. Tvrdou soutěž nakonec vyhráli Poláci.

Za zmínku také stojí loňská účast našeho týmu, který zde obsadil výborné 5. místo.

Více info včetně videa najdete zde:

Michal Kysa také v sobotu 18.6.2011 reprezentoval HZS MSK Karviná, na Mistrovství republiky závodu posádek HZS ČR na raftových člunech v Praze na cvičném kanále v Troji. Konal se zde již XIII. ročník.
V kategorii R-4 (4člen.posádka) se svým týmem zvítězil a v kategorii R-6 obsadil druhé místo.